Strefa inwestora

Rosnące ceny nieruchomości w połączeniu z deficytem mieszkań o wysokim standardzie na wynajem powodują, że mieszkania inwestycyjne to dobry sposób na lokatę kapitału. Decydując się na zakup mieszkania w celu wynajmu, można liczyć na zyski w perspektywie średnio i długoterminowej. Jest to pewna lokata nawet w niepewnych czasach. Rynek mieszkaniowy opiera się zawirowaniom rynkowym, a mieszkania zyskują na wartości, co daje gwarancję zwrotu inwestycji.

Obecnie można mówić o deficycie mieszkań na wynajem, dlatego kawalerki inwestycyjne cieszą się coraz większym zainteresowaniem osób, które chcą ulokować swój kapitał. Nasze mieszkania powstają z myślą o wynajmie długoterminowym, ponieważ sprzyja temu lokalizacja. Nasza ostatnia inwestycja w Goleniowie przy ulicy Chopina jest zapleczem mieszkaniowym dla Goleniowskiego Parku Przemysłowego, a wraz z jego rozbudową, zapotrzebowanie na wynajem długoterminowy rośnie. Oferujemy mieszkania w trzech dwupiętrowych obiektach z windą i podziemnymi parkami wielostanowiskowymi oraz zewnętrznymi miejscami postojowymi. Mieszkańcy mogą korzystać z placu zabaw, zaprojektowanego z myślą o najmłodszych lokatorach. Osiedle jest dobrze skomunikowane z centrum, a w pobliżu znajduje się wszystko, co jest niezbędne do funkcjonowania. 

Mieszkania inwestycyjne to dobry sposób na lokatę kapitału

Tendencja ostatnich 20 lat wyraźnie pokazuje, że inwestowanie w nieruchomości popłaca. Bez wątpienia  jest to najbardziej odporna na inflację forma lokowania kapitału. Już po 10 latach można liczyć na realne zyski z wynajmu nawet po uwzględnieniu kosztów związanych z podatkiem i koniecznymi remontami. Szacuje się, że inwestor osiąga 10% zwrotu rocznie. Ponadto mieszkanie każdego roku zyskuje na wartości, a więc można je odsprzedać z niemałym zyskiem.

Oferujemy mieszkania w stanie deweloperskim z możliwością wykończenia pod klucz. Ponadto zapewniamy kompleksową obsługę nieruchomości przez zewnętrzny podmiot odpowiedzialny za zarządzanie obiektem, który zadba o ciągłość najmu i wyszukiwanie najbardziej rentownych ofert. Dbamy o stan naszych nieruchomości i weryfikujemy sposób ich użytkowania oraz pilnujemy, aby lokatorzy wywiązywali się z zapisów umowy najmu, także związanych z płatnościami.

Kawalerka inwestycyjna i rosnący rynek najmu mieszkań

W ostatnich latach można zauważyć wyraźną zmianę na rynku najmu – najemcy chętniej wybierają mieszkania o wysokim standardzie, nawet jeśli koszty utrzymania są większe. Dla najemców liczy się dobra lokalizacja, bliskość centrum oraz funkcjonalność lokalu. Mieszkania w nowym budownictwie charakteryzują się wygodnym układem pomieszczeń nawet przy niewielkim metrażu, dlatego takie oferty szybko zyskują najemców. Kawalerka Goleniów o powierzchni 32 m2 ma wszechstronny salon z aneksem kuchennym oraz duży taras. Największe mieszkania mają 65 m2 i dwie sypialnie. Otwarte kuchnie to przestronne pomieszczenia, które można dowolnie zaaranżować.

Warto mieć na uwadze, że ceny najmu rosną wprost proporcjonalnie do wzrostu cen nieruchomości, a więc zakup kawalerki mieszkaniowej wiąże się z małym ryzykiem. Dla wielu osób rosnące stopy procentowe spowodowały problemy ze zdolnością kredytową, a więc wszystko wskazuje na to, że rynek najmu będzie w najbliższych latach rozwijać się dynamicznie. 

 

Aktualna oferta mieszkań i apartamentów Steed Developer