Mieszkanie w stanie deweloperskim - wszystko, co musisz wiedzieć

Dodane przez Anonim - czw., 10/12/2023 - 05:34
drzwi do mieszkania

Mieszkanie w stanie deweloperskim to coraz częstszy wybór Polaków, którzy chcą oszczędzić na kosztach wykończenia swojego nowego lokum. Taka opcja pozwala na indywidualne dostosowanie wnętrza do własnych potrzeb i upodobań, a także na kontrolowanie jakości materiałów i prac remontowych. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, co dokładnie oznacza mieszkanie w stanie deweloperskim, jakie są jego zalety i wady oraz jak przebiega proces wykończenia takiego lokalu.

Czym jest mieszkanie w stanie deweloperskim?

Mieszkanie w stanie deweloperskim to takie, które zostało wybudowane przez dewelopera, ale nie jest jeszcze w pełni wykończone. Oznacza to, że brakuje w nim podłóg, drzwi wewnętrznych, glazury czy malowania ścian. W praktyce oznacza to, że kupujący otrzymuje lokal z zamontowanymi oknami, drzwiami zewnętrznymi oraz instalacjami elektrycznymi i hydraulicznymi. W przypadku mieszkań w stanie deweloperskim nie ma również mebli ani sprzętów AGD.

Zalety mieszkania w stanie deweloperskim

Decydując się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim, można liczyć na niższą cenę nieruchomości, gdyż koszty wykończenia pokrywa nabywca. Ponadto, taka opcja pozwala na indywidualne dostosowanie wnętrza do własnych potrzeb i upodobań. Kupujący ma pełną kontrolę nad jakością materiałów i prac remontowych, co może przekładać się na lepsze zadowolenie z efektu końcowego. Dodatkowo, mieszkanie w stanie deweloperskim często jest objęte gwarancją dewelopera, co daje pewność, że ewentualne wady zostaną usunięte bez dodatkowych kosztów.

Wady mieszkania w stanie deweloperskim

Mieszkanie w stanie deweloperskim wymaga od kupującego samodzielnego wykończenia, co może być czasochłonne i stresujące. Należy również pamiętać, że koszty wykończenia mogą być trudne do oszacowania na początku, co może prowadzić do przekroczenia budżetu. Brak doświadczenia w remontach może także skutkować błędami, które będą trudne i kosztowne do naprawienia. Dodatkowo, niektórzy deweloperzy mogą stosować niższej jakości materiały, co może wpłynąć na komfort.

Firma Steed - deweloper z Goleniowa

Steed to deweloper z Goleniowa, która specjalizuje się w budowie mieszkań zarówno dla osób chcących mieszkać w Goleniowie, jak i planujących wynajem swojej własności. Firma cieszy się dobrą opinią wśród klientów, którzy doceniają jakość wykonania oraz terminowość realizacji inwestycji. Steed oferuje mieszkania w różnych lokalizacjach, zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach, co pozwala na wybór nieruchomości dopasowanej do indywidualnych potrzeb i preferencji. W swojej ofercie firma posiada również mieszkania o zróżnicowanym metrażu, dzięki czemu każdy klient może znaleźć lokal odpowiedni dla siebie. Współpraca z firmą Steed to gwarancja solidności i profesjonalizmu na każdym etapie realizacji inwestycji.